Rallye Hamry 2009

Soutěže Rallye Hamry se účastnilo celkem 17 družstev z Olomouckého a Moravskosl. kraje. Soutěž se skládala z dvou etap, první odstartovala těsně po dvanácté hodině polední. Prvním úkolem soutěžních posádek byla záchrana osoby z výšky 18 m za Obecním úřadem v Mostkovicích dále pak trasa vedla do Prostějova kde si družstva vyzkoušela hašení požáru v objetku v DT. Potom ještě směřovala ke Kostelci na Hané kde byl připraven úkol a to vyproštění osoby z kolejiště. Celá první etapa byla zakončena v Mostkovicích zde byla zavalená osoba pod osobním vozidlem. Noční etapa se odehrávala hlavně ve vojenském prostoru Podivice a začala Dopravní nehodou osobního a nákladního vozidla, při této nehodě bylo zraněno celkem 5 lidí z toho jedno malé dítě se pohřešovalo. Dále pak ještě soutěžní družstva  zasahovala u povodně kde měla evakuovat na člunu postižené osoby, při poleptání osoby nebezpečnou látkou a na samotný závěr spacifikování osob pod vlivem omamných látek. Nejlépe v této soutěži se umístili hasiči z Němčic nad Hanou, za nimi pak na druhém místě skončili hasiči z Ostravy-Radvanic a na třetím místě skončila Jednotka města Prostějova-Hasiči Vrahovice .Na této soutěži se podíleli i členové Sboru dobrovolných hasičů Mostkovice jako věrohodní figuranti.

Závěrem: Tato akce se velmi povedla ze strany pořadatele a také i rozhodčí byli velmi příjemní a dobře se snimi spolupracovalo. Těšíme se všichni na to, co si připraví pořadatel (HZS Prostějov) na další ročník.